"Dwie strony sieci" - prelekcja dla klas VI

W ramach programu profilaktycznego „Dwie strony sieci” Komendy Powiatowej Policji w Obornikach funkcjonariusz Zespołu Profilaktyki Społecznej st. sierż. Paweł Witzberg przeprowadził dla uczniów klas VI naszej szkoły prelekcję dotyczącą szeroko rozwiniętej cyberprzemocy oraz cyberprzestępczości wśród dzieci i młodzieży.

Cyberprzemoc, to inaczej przemoc przy użyciu mediów elektronicznych -  Internetu i telefonów komórkowych. Uświadomił uczniów podczas spotkania, iż do działań określanych jako cyberprzemoc zalicza się: poniżanie kogoś w Internecie lub przy użyciu telefonu, zastraszanie, wyzywanie, robienie zdjęć lub rejestrowanie filmów bez jego zgody, publikowanie w Internecie zdjęć, informacji, które kogoś obrażają lub ośmieszają, podszywanie się pod kogoś w Sieci. Funkcjonariusz zwrócił szczególną uwagę na fakt, że akty cyberprzestępczości mogą wyglądać niewinnie, to potrafią wyrządzać bardzo dużą krzywdę.