Szkolne Koło Caritas

Szkolne Koło Caritas działa w naszej szkole od 16.10.2003 roku - była to 25. rocznica pontyfikatu Jana Pawła II. Patronką koła jest św. Matka Teresa z Kalkuty. Założycielką i opiekunką jest katechetka Renata Patelska-Wróbel. Celem działalności koła jest uwrażliwianie uczniów na potrzeby innych ludzi oraz wychowywanie ich do wolontariatu.

Działając w Szkolnym Kole Caritas realizujemy ewangeliczne słowa Jezusa: "Cokolwiek uczyniliście jednemu z braci moich najmniejszych, mnieście uczynili." ( Mt 25,40 )

Bierzemy udział w akcjach charytatywnych takich jak: - Papieska Kremówka; - Czekoladowe Mikołaje; - Ozdoby Świąteczne. Osiągnięte zyski przeznaczamy dla osób znajdujących się w trudnej sytuacji w naszym mieście, w kraju i poza jego granicami (Ukraina, Haiti, Togo, Indonezja, Kamerun).

Pamiętamy o ludziach chorych i samotnych przygotowując dla nich własnoręcznie kartki świąteczne z życzeniami. Przygotowujemy przedstawienia jasełkowe i wielkanocne, które uświetniają apele świąteczne w szkole, a także wigilię dla ubogich w Jadłodajni  św. S. Faustyny przy parafii Miłosierdzia Bożego. Naszą tradycją jest także pamięć o emerytach i rencistach albowiem przedstawiamy w Klubie jasełka i recytujemy wiersze z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Naszą radością jest stała więź korespondencyjna z podopiecznym Adopcji na odległość, czyli z Emery Janvier z Kamerunu.

Doskonaląc swoje umiejętności i dzieląc się doświadczeniem bierzemy udział w Warsztatach dla Liderów SC Caritas, które odbywały się w Poznaniu a obecnie w Zaniemyślu. Każdego roku uczestniczymy w Zjazdach Szkolnych Kół Caritas. Odbyły się już one w: Rokietnicy, Licheniu, Gostyniu i Poznaniu.

Nasze koło powstało jako szóste w Archidiecezji Poznańskiej, a obecnie jest ich już ponad sto.

Akcja ,,KREMÓWKI PAPIESKIE''

16 października 2022 przypadała XXII Niedziela Papieska. Z wielką radością po pandemicznej przerwie włączyliśmy się do pomocy przy  rozprowadzaniu kremówek w parafii Miłosierdzia Bożego. Celem tej akcji było wsparcie Fundacji ,, Dzieło Nowego Tysiąclecia''. Tegoroczny Dzień Papieski odbywał się pod hasłem: ,,Blask Prawdy''. Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy swoją życzliwością, ofiarnością i uśmiechem obdarzyli nas i wsparli naszą akcję.