mgr Anna Wentowska

Nauczyciel historii, języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie, wychowawca klasy 7d

Nauczyciel dyplomowany, absolwentka Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza na kierunku: filologia polska: specjalność nauczycielska oraz film i kultura audiowizualna, absolwentka studiów podyplomowych Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu na kierunku: Informacja naukowa, elektroniczna i bibliotekarstwo. Absolwentka dwuletnich studiów podyplomowych na kierunku: Historia i społeczeństwo UAM. Absolwentka studiów podyplomowych na kierunku: Wiedza o społeczeństwie. Moją pasją jest film – szczególnie lubię dobre europejskie kino, uwielbiam czytać, ostatnio odkrywam literaturę historyczną a także tzw. „miejskie kryminały”. Moją pasją są też psy –szczególnie dogoterapia- pracowałam jako wolontariusz w fundacji „Mały Piesek Zuzi” i szkolenie psów metodami pozytywnymi.

Ucząc historii zwraca szczególną uwagę na rozwijanie w uczniach pasji historycznej- stosując różnorodne formy i metody pracy. Stara się zainteresować uczniów historią naszego regionu- naszej „Małej Ojczyzny”. Dba, by słowo patriotyzm znaczyło dla jej uczniów coś ważnego. Jako polonistka z wykształcenia dba o poprawność językową w wypowiedziach ustnych i pisemnych swoich uczniów. Od niedawna uczy też wiedzy o społeczeństwie i odkrywa wraz z uczniami problemy współczesnego świata, dużo dyskutują na temat nowoczesnego patriotyzmu oraz tzw. postawy obywatelskiej.

W pracy z uczniami kieruje się maksymą: Kto nabytą wiedzę pielęgnuje, a nową bez ustanku zdobywa, ten może być nauczycielem innych.’’ Konfucjusz.