Jadłospis

Posiłki w naszej szkole są smaczne i zdrowe. Przygotowujemy je  dla dzieci z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniów klas I – VII tego samego dnia ze świeżych, wysokiej jakości surowców i przyrządzamy zgodnie z najnowszymi zaleceniami prawidłowego żywienia. Przy układaniu jadłospisu kierujemy się:

-   zasadami racjonalnego żywienia,

-   Rozporządzeniem Ministra Zdrowia,

-   upodobaniami dzieci.

-  urozmaicamy pod względem doboru produktów, które zawierają wszystkie niezbędne składniki pokarmowe do prawidłowego funkcjonowania młodych organizmów

-  do przygotowywania potraw wykorzystywane są głównie produkty sezonowe, urozmaicone pod względem smaku, zapachu.

Przykładamy również szczególną uwagę do kształtowaniu nawyków żywieniowych dzieci, zapoznawaniu ich z zasadami zdrowego odżywiania. Naszym najważniejszym celem jest dobro dzieci, zaspokojenie ich istotnych potrzeb i uświadomienie, że żywienie jest nieodłącznym elementem ich życia, do którego należy przykładać szczególną uwagę.